Pınar Süt'ten yepyeni bir ürün
05.06.2017

PINAR PROTEİN – YÜKSEK PROTEİNLİ SÜT

Türkiye’de süt sektörünün kurucusu ve ilklerin öncüsü Pınar Süt; yine bir ilke imza attı. Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Pınar; markanın özünde bulunan yenilikçi bakış açısını, güçlü AR-GE altyapısı ve tüketicinin nabzını tutan profesyonel analiz süreçleri ile birleştirdi, yepyeni ürünü; ‘Pınar Protein’i tüketicilerin beğenisine sundu. Vanilya aromalı ve Kakaolu Laktozsuz Pınar Protein – Yüksek Proteinli süt, yüzde 70 daha fazla protein içeriyor.

Pınar Süt ten yepyeni bir ürün

Tüm dünyada trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını yakından takip eden Pınar; yatırımını bu kez Pınar Protein’e yaptı. Pınar; üç yıllık ciddi bir pazar araştırması ve buna paralel ürün geliştirme sürecinin sonucunda, doğru beslenmeyi amaçlayan ve hayatında spora yer veren herkesin en çok ihtiyaç duyduğu ‘proteini’, sağlıklı yaşamın en önemli gıdalarından “süt” ile birleştirdi. Hem güçlü protein hem de güçlü vitamin bileşimi ile beslenmede eksiksiz bir tamamlayıcı olacak “Pınar Protein” süt çeşitlerinin 1 bardağı (250 mL), yetişkin bir bireyin günlük protein ihtiyacının yaklaşık dörtte birini yani yüzde 25’ini karşılıyor.

Pınar Protein Süt; sütün doğasından gelen proteinle, bileşimi optimum şekilde ayarlanmış %100 doğal ve katkısız süt proteinleri kaynağı ile, zenginleştirilerek hazırlandı, B1, B3, B6 ve B12 vitaminleri ile desteklendi.

Pınar’ın yaklaşık 10 milyon TL'lik yatırımıyla beğeniye sunduğu yepyeni ürünü Proteinli Süt’ü değerlendiren Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu; “Pınar Protein, 3 yıllık özverili bir çalışmanın ürünü. Biz, araştırmalarımızda gördük ki; tüketicilerimiz beslenme konusunda artık daha bilinçli. Dünya’da sağlıklı beslenme trendi ve yeni tat ihtiyaçlarını iyi analiz ederek geliştirdiğimiz Proteinli sütlerimizin; özellikle daha iyi ve sağlıklı bir yaşam isteyen, önceliği bu yönde olan tüketicilerimizin bu alandaki taleplerini karşılayacağını düşünüyoruz. Bu çerçevede Pınar olarak yeni Protein serimiz önümüzdeki dönemde yeni ürün gamları ve çeşitleri ile tüketicimizle buluşmaya devam edecek” dedi.

Laktozsuz olma özelliği ile sindirime de destek olan, Vanilya Aromalı ve Kakaolu iki farklı seçenekte sunulan Pınar Protein Süt, hareketli yaşam tarzına sahip olanların ve spor yapanların uzun süredir arayışta olduğu önemli bir ihtiyacın tamamlayıcısı olacak.